Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan kamu ihalelerine ek fiyat farkı ve artırımlı fiyat farkı uygulanması

image_pdfimage_print
67 / 100

07 Temmuz 2022 Tarihli ve 31889 Sayılı Resmî Gazete ile yayımlanan Millî Savunma Bakanlığı Tarafından 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 3 üncü Maddesinin (b) Bendi Kapsamında Yapılacak İhalelerde Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki 17/9/2019 Tarihli ve 1548 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararının Eki Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5770) yürürlüğe girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atılan imza ile Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan kamu ihalelerine ek fiyat farkı ve artırımlı fiyat farkı uygulanmasına karar verildi. Ekonomide yaşanan dalgalanma nedeni ile son dönemde inşaat maliyetlerinde yaşanan artışlar ve gelen zamlar devam eden işlerde müteahhitlerin zarar etmelerine neden oluyordu.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI İHALELERİNE EK FİYAT FARKI VE ARTIRIMLI FİYAT FARKI KARARI ÇIKTI! 

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısı ile beraber Milli Savunma Bakanlığı tarafından 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 3 üncü Maddesinin (b) Bendi Kapsamında Yapılacak İhaleler için ek fiyat farkı ve artırımlı fiyat farkı uygulanmasına karar verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atılan imza ile söz konusu karar bugün itibari ile yürürlüğe girdi.

Tam metin

image_pdfimage_print