GAYRİMENKUL AÇIK ARTIRMA İLANI

ORTACA ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI’NDAN

Satılmasına karar verilen gayrimenkulün cinsi, kıymeti, adedi, evsafı:
TAPU KAYDI : 287 ADA/10 PARSEL 2 ADET BÜRO(34,14 M2 VE 36 M2,Toplam 70,14 m2)

ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ: Ortaca merkezde Belediye işhanında 1 katta

İMAR DURUMU :DAİRE

MUHAMMEN BEDEL: Taşınmazın kıymetine etki eden tüm hususlar ile günün iktisadi koşulları da göz önünde bulundurularak, meskenin tamamının muhammen m2 bedeli 1200tl+KDV dir.

SATIŞ ŞARTLARI:
1) Birinci satış .23.08.2019 günü Ortaca Ziraat Odası Başkanlığı Toplantı salonunda (Atatürk mahallesi cumhuriyet caddesi no:5/A.) saat 10.00 ’dan 12.00 ’a kadar açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen bedelin %100’nü ve satış masraflarını geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü baki kalmak şartıyla 29 .08 .2019 günü aynı yer ve aynı saatte ikinci açık artırmaya çıkarılacaktır.

2) Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %3’ü nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil alabilir. Katma Değer Vergisi, Damga Vergisi ve Tapu Alım Harcı alıcıya aittir. Gayrimenkulün aynından doğan birikmiş vergiler ve tellaliye satış bedelinden ödenir.

3) Satış bedeli hemen veya verilen müddet içinde ödenmez ise ihale feshedilir. İki ihale arasındaki farktan ve temerrüt faizinden alıcı ve kefilleri mesul tutulacak ve hiçbir hükme hacet kalmadan kendilerinden tahsil edilecektir.

5) Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6) Satışa iştirak edenlerin, şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz